همه ما در دوران کودکی تعداد زیادی عروسک یا شاید هم فقط چند عددعروسک داشتیم اما موضوع مهم این است که بین این عروسک ها یکی از آن ها برای ما جذاب تر بوده و خاطره های بسیار زیادی را با آن عروسک ساختیم  و یا حتی آن را همراه با خود به مسافرت برده ایم؛ اما چه چیزی باعث می شود که یک عروسک بتواند با ما ارتباط قوی تری را برقرار کند؟ کدام گزینه ها میتوانند به ما کمک کنند که بتوانیم در انتخاب عروسک برای یک دوست، فرزندمان یا حتی انتخاب عروسک برای خودمان، با توجه به مقدار هزینه در نظر گرفته شده موفق تر باشیم؟ اولین قدم این است که رنگ عروسک، اندازه آن و حتی بوی مخصوص عروسک با روحیه آن شخص سازگاری داشته باشد؛ این موضوع را نیز در نظر می گیریم که انتخاب عروسک متناسب با سن شخص مورد نظر باشد، به عنوان مثال برای کودکانی که در سال های اول کودکی هستند به هیچ عنوان نباید عروسک هایی با بافت پشمی تهیه کنیم، زیرا به شدت برای سلامتی آن ها مضر است. اصولا عروسک های پارچه ای بدون پشم، ژله ای و یا پلاستیکی بدون ضرر با بافت نرم برای آن ها مناسب تر است. در مورد بزرگسالان نیز عروسک هایی با ابعاد بزرگ انتخاب می شوند و شکل آن ها خرس، پاندا و در موارد کمتری سگ می باشد.

اهمیت مارک و برند عروسک

بحث دیگری که در انتخاب عروسک مطرح می شود بحث مارک آن عروسک و شرکت ارایه دهنده آن است. اغلب ما فکر می کنیم مارک عروسک موضوع مهمی نیست اما این باور فوق العاده اشتباه است. فرض کنیم مواد استفاده شده در جنس رویه و در داخل بدن عروسک، برای بدن ما و خصوصا بدن بچه های کوچک مضر باشد؛ حتی در برخی عروسک های پشمی امکان دارد مقداری از موادی که عروسک با آن تهیه شده است با تنفس یا از طریق تماس  وارد دهان شود، که اصولا اگر این چنین باشد در اکثر مواقع ناشی از جنس بد آن عروسک است. پس همان طور که برای انتخاب یک لپ تاب و یا یک گوشی مارک های خوب در بازار را بررسی می کنیم، برای انتخاب عروسک نیز باید چنین باشد. عروسک های وارد شده در بازار در زمان حاضر تنوع فوق العاده زیادی دارند، به عنوان مثال عروسک پاندا با سر متحرک که با قابلیت تکان خوردن سر، ساعت ها برای کودکانتان سرگرمی ایجاد می کند و در فروشگاه کادو رنگی نمونه آن موجود است و یا عروسک آدم برفی که در روزهای سرد زمستانی و کریسمس مورد استفاده قرار می گیرد.

عروسک های مورد علاقه پسران و دختران

پسر بچه ها علاقه ی بسیار زیادی به عروسک های قهرمانی مثل بت من و سوپر من دارند؛ اما دقت کنید با توجه به باهوش بودن آنها عروسک هایی را انتخاب کنید که از کیفیت و شباهت زیادی با قهرمان مورد نظر برخوردار باشند. حتی این موضوع برای خریدن ماشین و هواپیمای اسباب بازی نیز صدق می کند. اما برای دخترها عروسک های باربی با دامن های چین دار وآرایش های روی صورت آن ها جذاب ترین گزینه می باشد. در عین حال عروسک حیوانات برای هر دو دسته جذاب هستند.

 

با انتخاب عروسک مناسب خاطره ساز شویم

انتخاب عروسک مناسب با حال یک شخص می تواند از ما خاطره زیبایی بیافریند. فرقی نمی کند بدون مناسبت باشد یا خیر. این روزها بزرگسالان نیز در مراسم روز عشق عروسک را به عنوان بهترین هدیه انتخاب می کنند و در اتاق خیلی از جوان ها عروسک های متنوع با رنگ، بو و اسم های خاص پیدا می شود که از آنها خاطرات فراوانی دارند. در صورتی که به دنبال عروسک دلخواه خود برای هدیه دادن می باشید، فروشگاه کادو رنگی متنوع ترین عروسک های خاص و ناب را برای سهولت شما هنگام خرید اینترنتی، در کنار هم جمع آوری کرده است.