خیلی از افراد عاشق تزیینات مربوط به کریسمس هستند و برای رسیدن به این روزها لحظه شماری می کنند، با نزدیک شدن به کریسمس هر خانواده ای سعی دارد به نوعی حال و هوای این روزها را مهمان خانه ی خود کند. توجه به دکور منزلتان در این زمان علاوه بر تاثیر مثبت بر روی روحیه خودتان باعث تغییر حال و هوای مهمانانتان نیز خواهد شد. در این مقاله به شما چند راهکار برای تزیین کردن منزلتان می دهیم .

تزیینات کریسمس برای فضای ورودی

فضای ورود به منزل شما از مهم ترین قسمت هایی است که باید توجه لازم به آن را داشته باشید، هر کسی پیش از آنکه وارد منزل شما شود این فضا را می بیند پس تاثیری که این محیط بر روی شخص می گذارد منجر به ایجاد یک پیش زمینه از شما و سلیقه ی خاصتان در ذهن او خواهد شد. با توجه به این مسئله با تزیینات کریسمس هرچند ساده ورودی خانه را تزیین کنید. اگر دوست دارید در شب های کریسمس گرمی خاصی را پیش از ورود مهمانان  به آنها هدیه کنید می توانید از چند فانوس کریسمس بزرگ در مسیری که تا رسیدن به درب خانه می پیمایند استفاده کنید، در صورتی که مسیر منتهی به خانه شما فضای لازم برای این کار را ندارد یا در یک مجتمع زندگی می کنید به جای فانوس می توانید از حلقه های تزیین شده با برگ درخت کاج کریسمس استفاده کنید. با توجه به هزینه های ماه برای خرید تزیینات کریسمس تصمیم بگیرید و نگران بزرگی یا کوچکی آنها نباشید. تزیینات درب ورودی هرچند کوچک هم باشند به چشم می آیند و حس خوب شما را به مهمانان انتقال می دهند.

 

تزیینات کریسمس را به خودتان بیاوازید!

عجیب است اما با کمی دقت متوجه منظور من از این جمله خواهید شد. شما می توانید با پوشیدن لباس های کریسمس این کار را انجام دهید. لباس کریسمس می تواند یک پیژامه ی راحتی با طرح گوزن های بابانوئل باشد یا لباسی با طراحی خاص برای شب های مهمانی در ایام تعطیلات، فرقی ندارد. تنها نکته ای که مهم است توجه شما به ظاهر خود می باشد پس نگران اینکه چه چیزی برای خود تهیه می کنید نباشید و تنها به خود برای شروع سال جدید هدیه ای دهید. در ضمن به غیر از لباس می توانید از زیورآلات نیز به عنوان تزیینات کریسمس استفاده کنید.

 

استفاده از تزیینات کریسمس در هنگام میزبانی

با آمدن مهمانان و شروع مراسم چیزی که بیشتر افراد با آن سروکار خواهند داشت وسایل پذیرایی است، پس چه بهتر که رنگ و بوی کریسمس را با وسایل جدید به خانه ی خودتان بیاورید. دستمال های کریسمس برای داخل بشقاب ها ایده ای معمولی است که می توانید با قرار دادن چند میوه کاج کوچک بر روی میز پذیرایی آن را خاص تر جلوه دهید، از شمع ها غافل نشوید و به دکور میز شام با شمع های کریسمس جلوه ای رویایی ببخشید. اینکه چه چیزی با رنگ و بوی کریسمس به وسایل پذیرایی شما اضافه می شود اهمیتی ندارد و چیزی که خودتان به آن علاقه دارید و برای خانه خود مناسب می دانید را تهیه کنید. حتی تهیه یک نمکدان و فلفلدان کریسمس هم به اندازه ی خود در هنگام پذیرایی یا استفاده از آن در روزهای کریسمس تاثیر خود را خواهد گذاشت.

کریسمس نوید آغازی دوباره برای همه است در این میان کسانی بیشترین لذت را از این روزها خواهند برد که پیغام نهفته در تغییر سال میلادی را درک کنند و با دور ریختن گذشته پا به سال جدید بگذارند، تمام تزیینات و تدارکی که تهیه می بینید برای این خواهد بود تا شما حال و هوای سال نو را به خانه خود بیاورید و با روحیه ای مثبت آماده ی شروع سالی جدید باشید.